Tõnis Hinnosaar1997. a. detsember

22.11.1982

Reisikirjad

Indiana 98, e. esimene poolaasta
Indiana 99, e. teine poolaasta
Michigan, vanaema kodus
Ohio osariik ise 20 minutit kodust ehk siis väga lähedal
Florida 10 viimasepeal päeva Disney World'is ja üldse selles viimasepeal "Orange State"-s
Kentucky, Mid-America Truck Show
New Yersey USAsse saabudes-lahkudes(-tagasi minnes?)
Pennsylvania kimasime bussiga läbi Washingtoni minnes-tulles
West Virginia
Virginia
Maryland Washington DC asub Maryland'is...tegelikult on ta omaette asi ka aga mitte osariik (veel)
Kansas, juhuslik hädamaandumine
Nevada ...Las Vegas
Arizona Hooveri tammil...Mead'i järv
California 10 minutit "Sunshine State"-s
Washington DC USA pealinn

... mängisin jalgpalli FCHS meeskonnas, nii sügisel kooli võistkonnas kui ka kevadel klubis

Kopenhaagen

12. augustist 1998.a. kuni 8. juulini 1999.a. viibisin vahetusõpilasena USA-s, Indiana osariigis, väikeses Brookville linnas. Brookville’s on umbes 3500 elanikku. See on selline kõik-tunnevad-kõiki tüüpi linn. Päris tore koht. See, et ma seal olin, sai teoks tänu YFU-Eestile.

Elasin imetoredas Andersonide perekonnas. Mu Ameerika isa on pastor Püha ToomaseLuterlikus Kirikus ja ema on lauluõpetaja Mount Carmel’i School’is . Mul on ka (Ameerika)õde-vend. Kyle töötabühes telejaamas, teeb uudiseid ja muud sarnast kraami. Õde Kirsten lõpetas, CapitaliÜlikooli. Mu Ameerika perest võite rohkem lugeda pere kodulehelt.

Õpisin  Franklyn County HighSchool-is. Koolis oli ~ 950 õpilast (9.-12. klassid). Erinevalt Eestist algaskool siin 18. augustil. Kool on samuti 12 aastat. Varasemate vahetusõpilaste soovitus oli, et 10. klassiasemel võiks minna hoopis 11. klassi. Koolis soovitati aga 12-ndasse, sest 12. klass korraldab igasuguseidüritusi ja on üldse aktiivsem. See 12. pole nii raske ka kui meie oma.

Koolisüsteem on USAs tiba teine kui Eestis. Kooliaasta jooksul on igal õpilasel kakstunniplaani, esimese ja teise semestri oma. Igal õpilasel on erinev tunniplaan. Selliseid “klasse”, naguEestis, siin ei ole. Igas õppeaines viibitakse erinevate inimestega. Mulle päris meeldib see süsteem,sest nii saab rohkem erinevate inimestega koolipäeva jooksul koos olla. Esimesel semestril võtsin saksakeele, kirjanduse, USA ajaloo, kõneõpetuse, USA valitsuse, pre-calculus’e (üks matemaatika klass).Teisel aga trigonomeetria, saksa keel, USA ajalugu, arendatud kompositsiooni (inglise keele klass), majandusteadus,massi meedia.

Mõlemal semestril võtsin ka study hall’i ehk siis perioodi, mil on võimalus teha koduseid ülesandeid jne.

Tagasi
Perelehele 


Koostatud 15. nov. 1997, viimati muudetud 4. okt. 2000, Tonis@Hinnosaar.net